What will determine the competitive future of Polish software and services businesses?
Edmond Cunningham ma 30 lat doświadczenia jako ekspert i doradca w branży IT w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W przeszłości pełnił funkcję Senior Partnera w międzynarodowej firmie PA Consulting Group oraz dyrektora działu zakupów w firmie w Nowym Jorku, specjalizującej się w ubezpieczeniach zdrowotnych. Obecnie Edmond jest inwestorem w firmach na wczesnym etapie rozwoju oraz członkiem grupy inwestycyjnej Jumpstart New Jersey, dyrektorem zarządu Arkeytyp US oraz współzałożycielem CUbits (platformy edukacyjnej opartej na AI, realizowanej pod skrzydłami Uniwersytetu Princeton).
Get comfortable with being uncomfortable. What it takes to lead your business into the future by prioritizing your day with being focused on money making activities
CEO, Power Technology Solution. Doświadczenie zawodowe Michaela jest bardzo różnorodne, od lat zajmuje się sprzedażą i zarządzaniem. Zdobywał doświadczenie przy prowadzeniu ekskluzywnej restauracji w Stanach Zjednoczonych (Pebble Beach Resorts w Kalifornii), kierował sprzedażą w 2 firmach z listy Fortune 500, był liderem wykonawczym podczas wprowadzania spółki na giełdę (IPO) Nasdaq oraz pełnił funkcję lidera u dostawcy sprzętu i oprogramowania dla pojazdów elektrycznych. Obecnie pracuje jako właściciel i operator w obszarze energii odnawialnej. Każdego dnia zajmuje się budowaniem wzajemnych korzystnych relacji, które przyczynią się do wzrostu i długowieczności firmy. Kocha życie, ludzi, sprzedaż i pomaganie we wprowadzaniu znaczących zmian.
Jak komunikować trudne decyzje w firmie i na zewnątrz?
Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem strategii pozyskiwania oraz retencji pracowników dla największych pracodawców. Autorka książek i narzędzi z obszaru analityki talentów, wykładowca akademicki, jurorka i prelegent konferencji HR na świecie. Od trzech lat razem z zespołem globalizuje wiedzę z zakresu employer brandingu opartego na danych pod nazwą www.employerbrandingstars.com.
Czy to koniec kryzysu? Perspektywy na 2024
Kierownik Zespołu Gospodarki Cyfrowej w PIE, autor raportów i komentarzy m.in. o sektorze IT w Polsce i regionie, wartości danych czy unijnych regulacjach cyfrowych. Poprzednio pracował w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie zajmował się europejskimi regulacjami telekomunikacyjnymi, w tym relacjami między dostawcami OTT a operatorami. Brał udział w opracowywaniu ocen skutków regulacji do nowych aktów prawnych. Doświadczenie analityczne zdobywał w think tanku demosEUROPA. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.
AI w praktyce: case studies udanego wdrożenia i odkrywania nisz dla sztucznej inteligencji (Panel Dyskusyjny)
Projektant i Product Manager, założyciel krakowskiego software house’u Memory Squared. Z powodzeniem łączy doświadczenie biznesowe z kreatywnym warsztatem projektanta. Zafascynowany potencjałem wynikającym z połączenia designu i technologii, szczególnie w tworzeniu skupionych na ludziach rozwiązań sztucznej inteligencji. Członek SoDA AI Research Group.
AI w praktyce: case studies udanego wdrożenia i odkrywania nisz dla sztucznej inteligencji (Panel Dyskusyjny)
Współzałożycielka i co-CEO w MIM Fertility, wiodącej polskiej firmie deeptech oferującej rozwiązania AI dla IVF. Ekonomistka z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie i sektorze publicznym. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University College Dublin. Laureatka stypendium Fundacji Roberta Boscha i Bizneswoman Roku 2022, zdobyła również nagrodę Excellence in AI - Entrepreneur 2022. Pod jej kierownictwem MIM Fertility dostarcza dopasowane rozwiązania AI, optymalizując i automatyzując przepływy pracy kliniki IVF.
AI w praktyce: case studies udanego wdrożenia i odkrywania nisz dla sztucznej inteligencji (Panel Dyskusyjny)
Pomimo pełnienia roli Head of Operations w Miquido Jerzy wciąż aktywnie pomaga klientom w rozwijaniu rozwiązań mobilnych i webowych opartych o sztuczną inteligencję. Pracował w kilkudziesięciu projektach dla wielu znanych marek takich jak PZU, Play, Aviva, Onkyo czy HelloFresh. Pełnił też kluczową rolę w założeniu i rozwoju działów R&D i AI w Miquido. Jerzy posiada stopień doktora informatyki i przez wiele lat był związany z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
AI w praktyce: case studies udanego wdrożenia i odkrywania nisz dla sztucznej inteligencji (Panel Dyskusyjny)
Jako OpenAI & AI Solution Architect w firmie Billennium, skupia się na wykorzystaniu technologii OpenAI oraz reinforcement learning w różnych sektorach. Jego badania dotyczą głównie zastosowań Multi Agent Reinforcement Learning (MARL). Posiada doświadczenie w implementacji algorytmów AI w wielu dziedzinach.
How to run a business in Nordic? (Discussion Panel)
Mikko ma za sobą 20 lat doświadczenia w prowadzeniu globalnego biznesu konsultingowego, w zakresie tworzenia oprogramowania i rozwoju na rynkach skandynawskich. W przeszłości pracował na różnych stanowiskach, m.in. w Tieto i Seidat. Obecnie jest współzałożycielem i co-CEO rozwijającego się start-upu SaaS Agileday. Mikko posiada szeroką wiedzę w zakresie dynamiki biznesowej w krajach nordyckich oraz potrzebnych do rozwoju technik wejścia na rynek i sprzedaży rozwiązań z perspektywy tych krajów. Ma również wieloletnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju organizacji i przekształcaniu ich modeli zarządzania, operacji biznesowych i praktyk sprzedażowych. Jego wielką misją jest przyspieszenie transformacji świata w kierunku organizacji odpowiadających potrzebom ludzi i przyszłości. Wg Mikko, sprzedaż to nie tylko technika, ale także kultura w ramach całej organizacji. Przekształcanie kultury sprzedaży i operacji oraz obserwowanie, jak organizacje i pracownicy uwalniają swój pełny potencjał, jest tym, co inspiruje go każdego dnia.
How to run a business in Nordic? (Discussion Panel)
CEO i współzałożyciel The Codest. Dynamiczny lider zaangażowany w prowadzenie projektów transformacji cyfrowej i tworzenie wyjątkowych produktów. Przed założeniem The Codest, Greg zdobył kilka znaczących osiągnięć, w tym skalowanie na rynku międzynarodowym firmy Yieldbird (dwukrotnie nagrodzona w rankingu Deloitte jako jedna z 25 najszybciej rosnących firm AdTech) i wprowadzenie Ticketmaster'a - jednej z największych platform e-commerce w USA - na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Jego ciekawość nowych rynków i przełomowych technologii napędza go do ciągłego researchu i innowacji.
How to run a business in Nordic? (Discussion Panel)
Dmitrij jest zaangażowany w tworzenie rozwiązań IT, których istotnym elementem jest positive impact. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży ICT. W 2010 założył DO OK, 60-osobowy software house, kierując jego wartym uwagi wzrostem. Jest współzałożycielem SoDA, od poczatku wspierając lokalne przedsiębiorstwa IT. Niedawno Dmitrij dołączył do kadry Estońskiej Szkoly Biznesu. Posiada doktorat z informatyki oraz bogate doświadczenie w mentoringu i konsultingu dla startupów.
Przyszłość pracy w branży IT: Rola automatyzacji i sztucznej inteligencji
Obecnie CEO Finture, firmy specjalizującej się w dostarczaniu oprogramowania i automatyzacji procesów biznesowych. Absolwent Informatyki na WEiTI PW. Od 17 lat związany z wytwarzaniem oprogramowania w różnych rolach (programista, analityk, PM) i budowaniem efektywnych zespołów realizacyjnych. Współpracował z klientami z różnych branż (telco, logistyka, FSI). Uwielbia optymalizować procesy, zarówno wewnątrz zespołu, czy firmy, jak i u klientów. Pasjonat koszykówki, a także były zawodnik.
Wsparcie psychologiczne jako trendujący benefit w firmach IT - znaczenie, przykłady, praktyczne wskazówki"
Ekspertka ds. rozwiązań wsparcia psychologicznego. Do Helping Hand dołączyła w styczniu 2021 r., tworząc kompleksowy produkt dla klienta biznesowego. Obecnie odpowiada za rozwój, marketing oraz sprzedaż Mental Health Platform. Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe m.in. w takich obszarach jak budowanie wartości rynkowej spółek, skalowanie biznesu oraz projektowanie i wdrażanie rozwiązań technologicznych. Jest ekspertką z zakresu strategii rozwoju produktu, marketingu produktowego. Od ponad 17 lat współpracuje z działami HR, dostarczając przede wszystkim rozwiązania z zakresu benefitów pracowniczych (systemy kafeteryjne, sportowe i programy wellbeing). Jako CEO związana była z OK System S.A. oraz Medicover Benefits. Aleksandra jest absolwentką dwóch programów biznesowych ICAN Institute: ICAN Management oraz ICAN Innovation. Pasjonatka literatury (głównie z zakresu psychologii i filozofii), sztuki nowoczesnej i jeździectwa.
Wsparcie psychologiczne jako trendujący benefit w firmach IT - znaczenie, przykłady, praktyczne wskazówki"
Certyfikowany trener Gallupa, konsultant ds. efektywności i produktywności zespołów. W swojej filozofii osobistej - dokumencie, który tworzy, aby opisać, jak chce działać i myśleć - ma zapisane, że jest tatą, przyjacielem, stoikiem i biegaczem. Jest też pasjonatem i specjalistą od produktywności z wykorzystaniem talentów oraz sprawdzonych przez siebie technik i narzędzi do efektywnego działania. Nieustannie szuka sposobów na mądre i intencjonalne działanie i świadomie buduje nawyki.
Tworzenie systemów opartych o AI. Wnioski dla developerów na podstawie projektu rozporządzenia UE w sprawie sztucznej inteligencji
Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prawem komputerowym, zarówno w zakresie dochodzenia praw przez producentów oprogramowania, obsługi prawnej wdrożeń informatycznych w przedsiębiorstwach oraz innego typu projektów IT. Jest doradcą międzynarodowej organizacji Business Software Alliance skupiającej czołowych producentów programów komputerowych na świecie, dla której prowadzi szeroko rozumiane działania zmierzające do ochrony praw autorskich do oprogramowania komputerowego. Pełni funkcję eksperta Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również arbitrem Komisji Prawa Autorskiego, powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem zarządu EuroITCounsel, międzynarodowej grupy kancelarii prawnych specjalizujących się w prawie nowych technologii. Współzałożycie i członek zarządu Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Licznie nagradzany i rekomendowany w rankingach prawniczych, m.in. Chambers & Partners, Legal500.
JetBrains and AWS: the partnership that helps drive business
Mikhail spędził ponad 10 lat swojej kariery w JetBrains, zaczynając jako menedżer ds. marketingu produktów, budując i kierując kilkoma zespołami (zarówno programistycznymi, jak i marketingowymi), dziś skupia się na Go-To-Market i aktywnościach wspierających rozwój biznesowy szerokiej gamy produktów. Na tym stanowisku, wraz z zespołem projektowych AWS pracuje nad rozwojem JetBrains SaaS i ekspansją rynkową.
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Chief Investment Officer w VirtusLab. Zawodowo od ponad 15 lat związany z bankowością inwestycyjną. Zrealizował łącznie kilkadziesiąt transakcji fuzji i przejęć, debiutów giełdowych oraz pozyskania finansowania dłużnego. Przeszedł od marketingu w Procter&Gamble przez Big4, Trigon oraz mBank. Na co dzień jest odpowiedzialny za rozwój VirtusLab na wszystkich polach, przede wszystkim za granicą. Prywatnie zapalony miłośnik wspinaczki skałkowej i dobrej książki, mąż i ojciec dwójki dzieci.
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Od 25 lat jest związany z rynkiem technologicznym w Polsce. Publikuje i występuje na konferencjach dotyczących wykorzystania technologii w biznesie. Jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym CIONET, największej europejskiej społeczności CIO, zrzeszającej ponad 9000 członków zarządów odpowiedzialnych za technologie i dyrektorów IT. Od 2017 roku współtworzy inicjatywę Digital Excellence, która wspiera polskie przedsiębiorstwa w procesach transformacji biznesu.
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Artur jest partnerem zarządzającym odpowiedzialnym za Corporate Finance w CRIDO. W swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej na polskim rynku kapitałowym koncentrował się na doradztwie finansowym i transakcyjnym dla wiodących polskich firm i międzynarodowych korporacji, jak również funduszy Private Equity. Aktywnie uczestniczył i zarządzał z sukcesem kilkudziesięcioma transakcjami M&A, IPO i finansowania dłużnego o wartości kilku miliardów złotych. Na początku swojej kariery zawodowej związany był z wiodącymi domami maklerskimi, był też partnerem w polskim butiku doradczym, gdzie m.in. odpowiadał za transakcje z udziałem dużych polskich przedsiębiorców. Artur koncentruje się na rozwoju doradztwa w zakresie Corporate Finance, które jest komplementarne w stosunku do innych usług CRIDO, w szczególności w zakresie prawa i podatków.
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Mateusz Sadowski jest dyrektorem w Zespole Fuzji i Przejęć PwC Polska i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze transakcji fuzji i przejęć przedsiębiorstw głównie w sektorze TMT. Przed dołączeniem do PwC, Mateusz zdobywał doświadczenie na rynku kapitałowym pracując w PKO TFI, gdzie był odpowiedzialny za analizę i wycenę małych i średnich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Mateusz ukończył kierunek Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także odbył stypendium w portugalskiej uczelni wyższej w Lizbonie (Nova de Lisboa). Mateusz jest maklerem papierów wartościowych z uprawnieniami do doradztwa inwestycyjnego oraz zdobył kwalifikacje akredytowanego doradcy inwestycyjnego (Chartered Financial Analyst).
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Partner z 25-letnim doświadczeniem w biznesie. Ostatnie lata pełnił funkcję członka, lub prezesa zarządu spółek technologicznych, w tym Software House'ów. Od ponad 20 lat bierze aktywny udział w procesach M&A, od ponad roku prowadzi SH ADVISORY (www.shadvisory.eu). Łączna wartość transakcji, w których grał kluczową rolę jako doradca, czy przedstawiciel strony wynosi ponad 500 mln EUR.
Mergers & Acquisitions w IT (Panel Dyskusyjny)
Kieruje praktyką IT & Data. Doradza w obszarze kontraktów i regulacji technologicznych dla sektorów regulowanych: bankowość, ubezpieczenia, zdrowie. Rekomendowany w międzynarodowych rankingach Chambers TMT, Chambers Fintech oraz Legal500, jako jeden z najlepszych polskich prawników z obszaru regulacji technologicznych. Odpowiadał za stronę prawną pierwszego w Polsce wdrożenia usług chmurowych typu hyperscale w sektorze finansowym. Był liderem prawnym w jak dotychczas największym w Polsce projekcie outsourcingu IT w sektorze telekomunikacyjnym. Łukasz jest pomysłodawcą oraz współautorem pierwszych w Polsce kontraktów IT spójnych ze zwinnymi metodykami realizacji projektów IT (Agile), zarówno dla sektora prywatnego jak i publicznego. Jest również współautorem modeli i procesów zakupowych usług IT (IT sourcing) w sektorach regulowanych pozwalających na angażowanie dostawców IT dostarczających usługi w metodykach zwinnych, w szczególności w Scrum. Posiada certyfikacje technologiczne: ITIL Foundation, PSMI (Professional Scrum Master), AgilePM Foundation, Professional Agile Leadership I. Członek Instytutu Prawa Nowych Technologii i Danych Osobowych przy Uniwersytecie Łazarskiego.
Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii.
Sprechen Sie Deutsch? Pierwsze kroki na rynku niemieckim (Panel dyskusyjny)
Florian Schmidtner jest dyrektorem ds. inwestycji zagranicznych w Invest Region Leipzig, agencji rozwoju gospodarczego regionu Lipska, która pomaga firmom z różnych branż w wyborze najlepszej lokalizacji i soft-landu w regionie Lipska. Wśród klientów Floriana znajdują się wiodące firmy ICT z Niemiec i zagranicy. Dzięki temu doświadczeniu Florian dogłębnie zrozumiał, w jaki sposób firmy ICT mogą wejść na rynek niemiecki i rozpocząć działalność w Lipsku. Był prelegentem na wielu wydarzeniach w Polsce (np. na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach).
Sprechen Sie Deutsch? Pierwsze kroki na rynku niemieckim (Panel dyskusyjny)
Manager, który przez ostatnie 20 lat z pasją przechodził od roli inżyniera programisty, poprzez role lidera technicznego, aż po wiele ról z pełną odpowiedzialnością za relacje z klientem, P&L, zespół i jakość dostarczanych usług i produktów. Jan od ponad 8 lat działa na rynku niemieckim, mając doświadczenie w pracy z wieloma klientami reprezentującymi różnorodne sektory niemieckiej gospodarki jak BMW w branży automotive, Deutsche Bahn w branży publicznej, DKB w branży bankowej czy Techem w branży energetycznej. Jan postrzega współpracą polsko-niemiecką jako ważny element, który buduje pomost pomiędzy dwoma krajami i narodami.
Sprechen Sie Deutsch? Pierwsze kroki na rynku niemieckim (Panel dyskusyjny)
Ukończył studnia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia z Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach pracował dla niemieckiej agencji reklamowej, zaś od 2009 zatrudniony jest w AHK Polska w dziale Doradztwa Rynkowego. Do jego głównych kompetencji należy wsparcie polsko-niemieckich stosunków biznesowych, w tym organizacja licznych misji gospodarczych, organizacja spotkań B2B oraz wsparcie polskich i niemieckich firm w ich ekspansji na rynek niemiecki oraz polski. Od 2018 Paweł Kwiatkowski pełni funkcję Dyrektora działu Doradztwa Rynkowego w AHK Polska.
Sprechen Sie Deutsch? Pierwsze kroki na rynku niemieckim (Panel dyskusyjny)
Manager z 20-letnim doświadczeniem, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A. Od 2002 roku działa w branży IT, zdobywając doświadczenia w kraju oraz za granicą, pracując zarówno dla takich gigantów jak IBM, Vodafone, Microsoft czy Nokia jak polskich firm świadczących usługi tworzenia oprogramowania na zamówienie. Po kilkuletniej karierze w zarządzie jednego z największych polskich softwarehouse’ów postanowił założyć własny biznes. W 2016 roku powstał Spyrosoft, którego tworzeniu towarzyszyła idea o wyjątkowym środowisku pracy, angażującym najlepszych specjalistów w najciekawsze projekty i technologiczne wyzwania. Obecnie Grupa Spyrosoft to liczący ponad 1 400 współpracowników i notowany na GPW dostawca oprogramowania na zamówienie dla klientów z całego świata. Od września 2018 Konrad, w roli wiceprezesa SoDA (Software Development Association Poland), działa na rzecz rozwoju i integracji polskiego sektora usług IT.
Sprechen Sie Deutsch? Pierwsze kroki na rynku niemieckim (Panel dyskusyjny)
Posiadając ponad 20 lat doświadczenia w branży IT, Przemek skutecznie wykorzystuje wiedzę z zakresu współpracy międzynarodowej do prowadzenia i rozwoju organizacji. Jego ekspertyza obejmuje współpracę z partnerami z Ameryki Północnej oraz regionu DACH. Aktywnie współtworzy SoDA (Software Development Association Poland). Jest współzałożycielem Liki, software house-u z Łodzi, oferującego rozwiązania dla sektorów takich jak fintech, telco, e-zdrowie i energetyka. Przemek jest absolwentem Clark University, gdzie zdobył tytuł MBA na kierunku Management and IT. Poza pracą jest pasjonatem triathlonu.
Rola hardware w firmie – jak zarządzać sprzętem IT by wspierać rozwój biznesu?
Doświadczony manager sprzedaży i business developer. W ciągu 20 lat pracował przy budowaniu kanałów sprzedaży w telekomach, energetyce, SaaS i usługach z obszaru HR. Zarządzał zarówno bezpośrednimi siłami sprzedaży, jak i pośrednimi kanałami partnerskimi. Pracował z największymi markami, jak Ferrero, Inditex, PGE czy Żabka, by wymienić kilka. Z wykształcenia psycholog społeczny, co prawdopodobnie wpłynęło na jego głębokie zamiłowanie i wiarę w mechaniki gamifikacyjne – zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.
Rola hardware w firmie – jak zarządzać sprzętem IT by wspierać rozwój biznesu?
Programista z ponad 15 letnim doświadczeniem, organizator konferencji i szkoleń dla programistów, przedsiębiorca. Założyciel firmy Codeclusive, twórca oprogramowania i aktywny uczestnik społeczności informatycznych. Pasjonat technologii a także sportu.
AI i Generative AI w polskim sektorze publicznym - omówienie raportu SAI
CEO w software house Makimo, wykładowca i adiunkt w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Head of Education w SoDA. W swoich badaniach poruszał tematykę głębokich sieci neuronowych, cyfrowego przetwarzania sygnałów i analizy obrazów medycznych. Członek Rady Programowej SAI (SoDA AI Research Group).
AI i Generative AI w polskim sektorze publicznym - omówienie raportu SAI
Członek podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ekspert ds. transformacji cyfrowej, specjalizujący się w procesach innowacyjnych i szeroko rozumianego AI. Autor książki "Python i AI dla e-commerce". Szef innowacji w Deviniti, jednej z najszybciej rozwijających się firm tworzących oprogramowanie w Polsce. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Ekspert w dziedzinie collaborative intelligence oraz współpracy zespołów mieszanych składających się z ludzi i cobotów (AI) w procesach bogatych w wiedzę. Współtwórca projektu SpeakLeash – zestawu narzędzi do budowy pierwszego w Polsce obszernego (>1TB) i zróżnicowanego zbioru danych wysokiej jakości. Pomysłodawca i twórca systemu ROC3 (Robotization of Company-Customer Communication) oraz współautor raportów branżowych z obszaru AI, takich jak "Otwarte dane a sztuczna inteligencja" (GRAI) czy "Artificial Intelligence SumUp for Business 2022".
Lider Grupy SAI i Członek Rady Programowej SAI (SoDA AI Research Group).
AI i Generative AI w polskim sektorze publicznym - omówienie raportu SAI
Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odpowiedzialnego za rozwój e-gospodarki w Polsce. Planuje i zarządza rozwojem elektronicznych usług administracji dla przedsiębiorców, platform internetowych, a także obsługą użytkowników największego publicznego portalu dla firm - Biznes.gov.pl z rejestrem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Kreatorka i wizjonerka wielu projektów realizowanych w duchu projektowania zorientowanego na potrzeby użytkownika, których celem jest transformacja cyfrowa przedsiębiorców oraz rozwój e-usług dla MŚP.
AI i Generative AI w polskim sektorze publicznym - omówienie raportu SAI
Pamela, wicedyrektorka w Ministerstwie Cyfryzacji, kieruje odpowiedzialną cyfryzacją Polski w erze AI i nowych technologii. Wcześniej pracowała jako AI Cloud Solution Architect w Microsoft, prowadząc flagowe projekty w tej dziedzinie dla największych klientów w Polsce. Jej doświadczenie obejmuje MLOps, rozwój modeli ML i pracę z modelami generatywnymi. Dodatkowo dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Politechnice Warszawskiej.
AI i Generative AI w polskim sektorze publicznym - omówienie raportu SAI
Współwłaściciel, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu polskiego dostawcy kompleksowych rozwiązań cyfrowych goodylabs. Swoją przygodę ze światem cyfrowym rozpoczął w 2001 roku. Na początku 2022 jego firma IMAGINE połączyła się z software housem i dziś jako goodylabs oferuje klientom kompleksowe wsparcie w budowie i rozwoju produktów cyfrowych. Filip współpracował między innymi z takimi klientami jak Orange, Sephora, Allianz czy 4F. Ma na swoim koncie ponad setki zrealizowanych projektów, w tym wiele z branży digital commerce. Obszarem jego zainteresowań jest w szczególności transformacja cyfrowa oraz innowacje w obszarze user experience. Członek Rady Programowej SAI (SoDA AI Research Group).