Dariusz Standerski jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, doktorem ekonomii, prawnikiem i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Odpowiada za sztuczną inteligencję, technologie kwantowe oraz politykę cyfrową UE. W latach 2015-2023 główny ekonomista Fundacji Kaleckiego, a w latach 2019-2023 dyrektor ds. legislacji w Klubie Parlamentarnym Lewicy. Autor ponad 200 projektów ustaw. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Zarządu Nowej Lewicy.
Globalne trendy w makroekonomii: jak przygotować się na przyszłość?
Marcin Klucznik jest starszym doradcą w Zespole Gospodarki Światowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym (PIE) oraz doktorantem w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. W PIE zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z międzynarodową konkurencyjnością i rynkami finansowymi. Ukończył studia ekonomiczne, a następnie odbył studia podyplomowe w zakresie energetyki na SGH oraz dodatkowe kursy dotyczące europejskich rynków energii elektrycznej i studiów nad polityką makroostrożnościową w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim (EUI). Wcześniej pracował jako ekonometryk w MediaCom oraz odbył staże w Citibanku, Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowym Banku Polski.
Jak zdobyć i skutecznie wykorzystać środki na rozwój?
Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji i analizy danych, CEO MIM Solutions. Absolwent MISMaP UW z tytułem magistra bioinformatyki. Posiada 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych oraz grantów naukowych, szczególnie w obszarze AI i uczenia maszynowego. Zdobywca 4 grantów Eurostars oraz 2 ścieżek Smart o łącznej wartości 50 mln PLN. Specjalizuje się w zastosowaniu AI do optymalizacji procesów i wprowadzania innowacji w biznesie. Łączy interdyscyplinarne podejście akademickie z wdrożeniami na skalę przemysłową, tworząc agendy badawcze oraz strategie transformacji.
Jak zdobyć i skutecznie wykorzystać środki na rozwój?
Piotr Frankowski jest Dyrektorem Zarządzającym w Ayming Polska, gdzie odpowiada za strategię, rozwój usług i umacnianie pozycji firmy jako lidera w finansowaniu innowacji. Pod jego kierownictwem Ayming wspiera przedsiębiorców w transformacji ESG i raportowaniu zgodnym z CSRD. Posiada ponad 20 lat doświadczenia menedżerskiego, zdobytego m.in. w SAS Institute, Empik, mBank i EY. Specjalizował się w zaawansowanej analityce, customer experience, ekosystemach lojalnościowych i innowacjach płatniczych. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, SGH i Strathclyde University, ukończył też liczne kursy menedżerskie.
Skok po 100 mln: jak wygrywać kontrakty z Fortune 500 przez Open Source
Doświadczony lider z osiągnięciami w skalowaniu sprzedaży usług IT do 100 mln+ PLN rocznie. Jako ex-CSO i Board Member napędzał wzrost na rynku USA. 9-letnie doświadczenie w sprzedaży IT, współpracował z firmami z listy Fortune 500, specjalizując się w kontraktach korporacyjnych o wartości od 1 do 10 mln USD, w tym zamykając transakcje warte 20 mln USD w jeden dzień. Pełnił role takie jak CSO, Członek zarządu i Head of Sales, a swoją wiedzę rozwijał m.in. na Harvardzie.
Wejście w nisze - czego uczy nas rejs w nieznane?
Współzałożyciel i CEO firmy Codefit, specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań dla sektora morskiego. Od 15 lat działa w tej branży, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę do rozwoju firmy oraz wspierania klientów w pokonywaniu największych wyzwań. Prywatnie jego pasja prowadzi go w zupełnie innym kierunku – w góry. Michał realizuje swoje wspinaczkowe aspiracje, zdobywając coraz wyższe szczyty.
Wejście w nisze - czego uczy nas rejs w nieznane?
Chief Business Officer w Selleo, z ponad 13-letnim doświadczeniem w Software Development House działającym na rynkach międzynarodowych. Specjalizuje się we wspieraniu liderów biznesu w rozwijaniu aplikacji HRTech i EdTech – od pomysłu po skalowanie działalności. Aktywnie poszukuje możliwości rozwoju oraz dostosowania modelu biznesowego SDH do dynamicznie zmieniającego się rynku IT. Autor doktoratu poświęconego budowaniu przewagi konkurencyjnej firm programistycznych na rynku międzynarodowym.
Mikro zmiany, makro efekty: jak drobne usprawnienia w sprzedaży napędzają wielki wzrost
Posiada 15 lat doświadczenia w sprzedaży usług programistycznych. W latach 2011 - 2022 dyrektor sprzedaży w The Software House (TSH). Wspólnie z TSH przeszedł drogę rozwoju kilkunastoosobowego zespołu do ponad 300 osobowej organizacji rozpoznawalnej jako lider branży w Polsce oraz Europie Zachodniej.
Mikro zmiany, makro efekty: jak drobne usprawnienia w sprzedaży napędzają wielki wzrost
Piotr Płóciennik - od 14 lat zajmuje się projektami budowy strategii sprzedaży dla firm technologicznych. Zrealizował kilkadziesiąt dużych, złożonych projektów budowy i wdrożenia strategii sprzedaży dla firm IT.
Od dostawcy do partnera strategicznego: transformacja relacji z klientem w erze AI
Odpowiada za budowanie relacji z klientami organizacyjnymi Wszechnicy UJ. Doświadczona w budowaniu relacji z klientami i prowadzeniu szkoleń. W 2024 wystąpiła na kongresie towarzyszącym targom Intarg, w Centrum Kongresowym w Katowicach. Na codzień zarządza Wszechnicą UJ i pracuje z klientami w roli konsultanta, trenera oraz facylitatora. Absolwentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od dostawcy do partnera strategicznego: transformacja relacji z klientem w erze AI
Specjalista ds. innowacji z solidnym zapleczem teoretycznym i bogatym doświadczeniem praktycznym. Z wykształcenia fizyk, przez 10 lat pracował jako Project Manager w branży medialnej i telekomunikacyjnej. Od 2003 roku działa jako konsultant, wspierając zarządy i kadrę managerską w zakresie zmiany kultury organizacyjnej i wdrażania innowacji. Współpracuje z Komisją Europejską przy projektach badawczych i wykładał na studiach podyplomowych, m.in. w politechnikach Łódzkiej, Gdańskiej i Wrocławskiej, Uniwersytecie Szczecińskim i Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi zajęcia w Szkole Facylitatorów Wszechnicy UJ oraz na Podyplomowych Studiach Trenerów Grupowych Uniwersytetu SWPS.
Software House 2025 - Quo Vadis?
CEO SoftwareMill z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży technologicznej. Zaczynał jako programista, a dziś zarządza firmą specjalizującą się w systemach rozproszonych. Pod jego kierownictwem SoftwareMill dynamicznie się rozwija, stawiając na transparentność, płaską strukturę i autonomię pracowników. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wspierając osoby na ścieżce przywództwa i rozwoju zawodowego.
Cudze chwalicie, swego nie znacie - sukces rodzimych rozwiązań AI
Ekspert ds. transformacji cyfrowej i AI, szef innowacji w Deviniti. Członek Grupy Roboczej ds. AI przy KPRM. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i WSB we Wrocławiu. Autor książki „Python i AI dla e-commerce” oraz współtwórca projektu SpeakLeash. Twórca systemu ROC3 i współautor raportów branżowych o AI.
Cudze chwalicie, swego nie znacie - sukces rodzimych rozwiązań AI
Administrator sieciowo-systemowy z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży IT, były żołnierz zawodowy, entuzjasta prostych rozwiązań na trudne problemy. Obecnie związany z Consult.RED, tworzącym oprogramowanie embedded dla branży telekomunikacyjnej i IoT. Przygodę z AI rozpoczął przed boomem ChatGPT, tworząc samouczące się algorytmy do gier. Dziś łączy urządzenia embedded z AI, trenując modele językowe do pracy na urządzeniach takich jak Raspberry Pi, bez potrzeby chmury.
Zrównoważone IT: Jak strategia ESG i efektywność kosztowa kształtują przyszłość zarządzania sprzętem
Dyrektor Sprzedaży B2B w bolttech Poland, ekspertka strategii sprzedaży i consluting sellingu. Certyfikowana Trenerka Mentalna łącząca strategię biznesową z mentoringiem. Prywatnie pasjonatka gór – zdobywczyni Mont Blanc, realizuje projekt „Wielkiej Korony Tatr”.
Jak wykorzystać raporty płacowe do budowy sprawiedliwej polityki wynagrodzeń?
Twórca Sedlak & Sedlak, najstarszej polskiej firmy HR. Inicjator pierwszego raportu płacowego wydanego w 1993 roku. Pomysłodawca sześciu portali internetowych, w tym wynagrodzenia.pl, wskaznikiHR.pl, raportyplacowe.pl. Autor ponad 100 publikacji oraz redaktor 12 książek na temat zarządzania wynagrodzeniami i ZZL. Niestrudzony popularyzator wiedzy o wynagradzaniu oraz organizator konferencji Krakowskie Forum Wynagrodzeń. Członek Society for Human Resource Management i WorldatWork. Oprócz tego miłośnik fizyki kwantowej, Marcela Prousta, Baltazara Kłosowskiego i Tadeusza Kantora.
Ekspansja międzynarodowa: Jak zdobywać rynki i unikać typowych pułapek
Założycielka i prezeska MK Business Link Sp. z o.o., od ponad dekady wspierająca polskie firmy w ekspansji na rynki Zjednoczonych Emiratów Arabskich i GCC. Prawniczka, ekonomistka, doradczyni podatkowa, inwestorka i przedsiębiorczyni z bogatym doświadczeniem w kraju i za granicą. Była menadżerką w Arthur Andersen i Ernst & Young, dyrektorką zarządzającą w PZU oraz Grupie KBC. Ekspertka od rynków Bliskiego Wschodu, łącząca biznesową wiedzę z praktyką.
Ekspansja międzynarodowa: Jak zdobywać rynki i unikać typowych pułapek
Manager z 20-letnim doświadczeniem, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A. Karierę w IT rozpoczął w 2002 roku, zdobywając doświadczenie w Polsce i za granicą, pracując dla firm takich jak IBM, Vodafone, Microsoft czy Nokia. Po latach w zarządzie jednego z największych polskich softwarehouse’ów, w 2016 roku założył Spyrosoft — firmę tworzącą oprogramowanie na zamówienie, która dziś zatrudnia ponad 1 400 osób i jest notowana na GPW. Od 2018 roku jako wiceprezes SoDA aktywnie działa na rzecz rozwoju i integracji polskiego sektora IT.
Ekspansja międzynarodowa: Jak zdobywać rynki i unikać typowych pułapek
Prezes Zarządu, doświadczony manager projektów IT. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Z branżą IT związany od ponad 15 lat, czego efektem jest udział w ponad 100 zrealizowanych projektach zarówno polskich, jak i międzynarodowych (Primark, iAlbatros, Commerzbank, DIMO Gestion). Projekty były realizowane zarówno dla sektora komercyjnego, jak i publicznego. Ma doświadczenie zarówno jako dostawca, jak i odbiorca usług oraz systemów informatycznych. Ta wiedza pozwala mu na pomoc, audyt i ocenę dotyczącą start-upów, projektów IT oraz innych przedsięwzięć biznesowych.
Ekspansja międzynarodowa: Jak zdobywać rynki i unikać typowych pułapek
Dmitrij jest CEO DO OK S.A., doktorem nauk technicznych i jednym z współzałożycieli SoDA. Z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży ICT łączy wiedzę z zakresu zarządzania biznesem z doświadczeniem akademickim. Jego pasją są rynki nordyckie, a specjalizuje się w podejmowaniu decyzji opartych na danych, co prowadzi jako dedykowany program w Estonian Business School dla liderów biznesu z różnych branż.
Ekspansja międzynarodowa: Jak zdobywać rynki i unikać typowych pułapek
Nieustannie w ruchu, zawsze gotowa na nowe wyzwania – Aneta Wieczorke to pasjonatka technologii i międzynarodowego biznesu, łącząca świat IT z ludźmi, którzy chcą zmieniać rzeczywistość. Jako Director of International Business Development w Softiq, buduje strategiczne partnerstwa, wprowadza innowacje i otwiera nowe rynki, łącząc świat sztucznej inteligencji, rekrutacji i nowoczesnych technologii.
Finanse IT pod lupą – jak firmy technologiczne zarządzają budżetem i efektywnie alokują koszty?
Od wielu lat doradza klientom z branży finansowej, w szczególności zakładom ubezpieczeniowym, instytucjom rynku płatniczego oraz branży telekomunikacyjnej i ICT. Dodatkowo, od 2011 r. współtworzyła zespół ukierunkowany na obsługę podatkową dużych i średnich polskich przedsiębiorstw. Przed dołączeniem do ALTO pracowała w jednej z firm tzw. "Wielkiej Czwórki".
Finanse IT pod lupą – jak firmy technologiczne zarządzają budżetem i efektywnie alokują koszty?
Country Manager Ebury na Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w obszarze finansów. Jest zaangażowany w rozwój handlu zagranicznego w firmach sektora MSP w Polsce. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami w celu ułatwienia im dostępu do efektywnych rozliczeń i skutecznych metod zarządzania ryzykiem finansowym. Od 2011 roku Jakub zaangażowany jest w rozwój przedsięwzięć w branży FinTech.
Finanse IT pod lupą – jak firmy technologiczne zarządzają budżetem i efektywnie alokują koszty?
Posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, organizacjami z sektora nowoczesnych usług oraz doradztwie biznesowym. Była dyrektorem konsultingu i liderem doradztwa dla sektora nowoczesnych usług w KPMG. Zbudowała Centrum Usług Wspólnych EMEA w McCormick i odpowiadała za przeniesienie procesów księgowych w PwC w Regionie CEE. Pełniła funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu w Avon, TNT Express i Abbot Laboratories (Polska i Anglia).
Finanse IT pod lupą – jak firmy technologiczne zarządzają budżetem i efektywnie alokują koszty?
Specjalista ds. finansów z udokumentowanymi sukcesami na stanowiskach C-level w obszarze technologii, produkcji i dystrybucji. Jako CFO do każdego projektu podchodzi z osobistym zaangażowaniem, skupiając się nie tylko na indywidualnych możliwościach, ale przede wszystkim na wspieraniu synergii w zespole.
Czy można dziś dobrze sprzedać software house i czego szuka inwestor?
Adwokat, Partner w SZIP, ekspertka w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Od 15 lat związana z kancelarią Ślązak, Zapiór i Partnerzy, od 2015 roku jako partner i szefowa praktyki M&A. Specjalizuje się w prawie handlowym, rynkach kapitałowych i restrukturyzacjach. Koordynowała liczne transakcje, due diligence, procesy reorganizacji i pozyskiwania kapitału. Doradzała przy joint venture i zarządzała projektami dla spółek prywatnych, publicznych i z udziałem Skarbu Państwa z różnych branż. Szefowa Komitetu ds. Prawa i Dotacji w SoDA.
Czy można dziś dobrze sprzedać software house i czego szuka inwestor?
CEO Fabrity Commerce, od 15 lat związany z branżą IT, szczególnie w zakresie SEO, produktów cyfrowych i eCommerce. Od 13 lat rozwija firmę świadczącą usługi eCommerce, obsługującą głównie zagranicznych klientów (ponad 90% portfolio). Obecnie prowadzi Fabrity Commerce sp. z o.o. (dawniej Panda Group), połączoną z Fabrity S.A. Firma specjalizuje się w usługach eCommerce, w tym wdrożeniach, migracjach, integracjach systemów oraz audytach UX.
Czy można dziś dobrze sprzedać software house i czego szuka inwestor?
Artur Marszałkiewicz jest Partnerem zarządzającym ds. Corporate Finance w CRIDO z ponad 20-letnim doświadczeniem. Doradza polskim firmom, międzynarodowym korporacjom i funduszom Private Equity. Brał udział w licznych transakcjach M&A, IPO i finansowania dłużnego wartych miliardy złotych. Rozwija usługi Corporate Finance, komplementarne wobec doradztwa prawnego i podatkowego CRIDO.
Czy można dziś dobrze sprzedać software house i czego szuka inwestor?
Przemek Soroka jest partnerem w SH ADVISORY, specjalizującym się w doradztwie M&A, optymalizacji przed sprzedażą oraz integracji post-merger. Od 25 lat związany z branżą technologiczną, zarządzaniem ryzykiem IT oraz transakcjami M&A w firmach technologicznych. Pełnił funkcje członka zarządu, co-leadera i prezesa dużych spółek informatycznych (400+ osób). Z wykształcenia finansista (SGH), posiada certyfikaty ACCA, Project Manager (APMP), CISA i CISSP. Ekspert SoDA w zakresie transakcji M&A.
Czy można dziś dobrze sprzedać software house i czego szuka inwestor?
Adwokat, Szef Zespołu M&A w SZIP. Specjalista w transakcjach M&A, reorganizacjach i sukcesji. Doradza przy inwestycjach z udziałem funduszy, start-upów i spółek celowych, obsługując share deal, asset deal, emisje obligacji i kredyty konsorcjalne. Koordynuje audyty due diligence i przekształcenia podmiotów. Wspiera krajowe i zagraniczne firmy w realizacji strategii inwestycyjnych w Polsce. Autor bloga Spółki z Górnej Półki.
Jak przygotować się na przyszłość - adaptacja sektora do nowych regulacji
Mikołaj Sowiński jest partnerem w kancelarii SK&S, specjalizując się w prawie własności intelektualnej oraz nowych technologii, w tym prawie komputerowym. Doradza Business Software Alliance w zakresie ochrony praw autorskich do oprogramowania. Pełni funkcję eksperta Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz jest członkiem zarządu EuroITCounsel i Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. Współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii.